Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Davasında Tazminat | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

Anlaşmalı boşanma davası açarken eşler yasanın şart kıldığı hususlarda mutabakata varmalı yani anlaşmalıdır. Eşler, anlaşmalı boşanmak istiyorlar ise şu konularda mutlaka anlaşma sağlamak zorundadırlar :

Maddi ve Manevi Tazminat

Velayet ve Şahsi İlişki Tesisi

Nafaka

Mal Paylaşımı

Eşler, bu saydığımız hususlarda anlaşmalı ve bu anlaşmalarını anlaşmalı boşanma protokolüne dökmelidirler. Aksi halde anlaşmalı boşanmanın imkanı kalmayacaktır. Anlaşmalı boşanmak isteyen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken hususlar bunlar olup bu hususların mutlaka bir avukat huzurunda yapılması işlemi sıhhati açısından önem arz etmektedir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram