Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır?

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır?

Anlaşmalı boşanma davaları için gerekli olan boşanma protokolü içerisinde eşler, boşanmanın tüm hukuki sonuçları üzerinde uzlaştıklarını beyan ederler. Anlaşmalı boşanma protokolü hukuki açıdan kusursuz hazırlanmalıdır zira açılacak olan anlaşmalı boşanma davasının omurgasını bu belge oluşturur. Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde boşanmadan beklenti ve talepler tek tek ele alınmalıdır.Bu noktada unutulacak, atlanacak ya da uzlaşma sağlanamamış bir husus olması durumunda açılacak anlaşmalı boşanma davası süre olarak uzayabileceği gibi davanın reddi de söz konusu olabilir. Diğer yandan eşlerin üzerinde uzlaşma sağlayamadıkları konular olması durumunda dava çekişmeli boşanma davasına da dönebilmektedir. O yüzden anlaşmalı boşanma protokolü yazarken mutlaka uzman bir boşanma avukatı tarafından destek alınması önerilir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram