Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma protokolü ve Şartları

bosanma protokolu

Anlaşmalı boşanmak için şartlarına uygun olarak hazırlanmış bir anlaşmalı boşanma protokolü ile boşanma davası açmak ve hakim huzurunda tarafların bu boşanma protokolüne uygun olarak boşanma isteklerini hür bir biçimde beyan etmeleri gerekmektedir. Tabi bu arada evliliğin en az 1 yıl sürmüş olması da gerekmektedir. 1 yıldan az süren evliliklerinde boaşnam işlemleri belli şartlarda gerçekleşmektedir.

Anlaşmalı boşanmanın gerekçeli kararın hazırlanması ve tebliğe verilmesi veya tebliğ alınması, kesinleştirilmesi ve ilgili nüfus müdürlüğüne şerh verilmesi gibi değişik hukuki süreçleri bulunmaktadır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı No:139 Şehitkamil, Gaziantep

0532 167 09 13
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram