Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Ücreti

Anlaşmalı boşanmalarda, her iki tarafta boşanmaya razı gösterdiklerinden masraflar müşterek de ödenebilir ya da taraflardan biri de ödeyebilir. Ancak çekişmeli boşanma davalarında ise hem boşanma davası hem de boşanma masraflarını davayı açan taraf öder.

Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri Ne Kadardır

Boşanma davalarında avukatlık ücretlerinin ne kadar olduğunu söylemek kesin çizgiler ile mümkün değildir. Çünkü birçok unsur bu ücreti etkiler. Davanın türü, davanın görüleceği yer veya zorluk durumu gibi faktörlere bağlı olarak bu tutarlar değişebilir.

Özellikle çekişmeli boşanma davalarında delil toplama, tanık dinleme veya bilirkişi raporları gibi birçok unsur avukatlık masraflarını da etkileyebilir.

Çekişmeli boşanma davalarında davanın başarısı için konusunda uzman, deneyimli avukatlardan destek almak yararlı olacaktır. Çekişmeli boşanma davaları karmaşık davalardır. Avukatlar davanın seyrini taraflar açısından olumlu değiştirebilir.

anlaşmalı boşanma gaziantep avukat

Anlaşmalı Boşanma Ücreti 2021

Öncelikle anlaşmalı boşanma davasında taraflardan birinin vekaletname ile kendisini boşanma avukatı ile temsil ettirmesi durumunda avukatla yapılacak görüşme sonucunda ücret konusunda bir karar verilmektedir.
Bu sebeple “ne kadar ödeme yapılacak” “peşin ya da taksitle mi ödeme yapılacak” yoksa “online olarak mı ücret ödenecek” bunlar avukat ile görüşülerek kararlaştırılması gereken konulardır.

Anlaşmalı boşanma davaları çok uzun sürmeyen davalar oldukları için çekişmeli boşanma davalarına ilişkin ücretlerden farklı ücretlendirilmektedir.

Ayrıca yine burada taraflardan birinin vekaletname verip dosyayı avukat ile takip mi ettireceği yoksa yalnızca “Anlaşmalı Boşanma Prokotolü” mü yazdıracağı da önemlidir.

Zira taraflar boşanma avukatına “anlaşmalı boşanma protokolünü” hazırlattıktan sonra adliyede yapılacak tüm işlemleri kendileri takip edebilecekleri gibi boşanma avukatına vekaletname vererek avukat aracılığıyla da takip edebileceklerdir. Ancak tarafların hak kaybına uğramamaları adına boşanma davalarını bir boşanma avukatı ile takip etmeleri en sağlıklı yoldur. 

Yorumlarınızı ve fikirlerinizi önemsiyoruz.

Lütfen bizimle aşağıdaki formdan paylaşmaktan çekinmeyiniz.

AVUKATLARIMIZCA HAZIRLANMIŞ ” BOŞANMA AVUKATINDAN YOL HARİTASI” YAZISINI OKUMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİZ.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı No:139 Şehitkamil, Gaziantep

0532 167 09 13
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram