Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma ve Şartları I Boşanma Avukatı

anlasmali bosanma

Anlaşmalı boşanmanın öncelikli şartı tarafların en az 11 yıl evli kalmasını kanun şart koşmuştur. Ancak 1 Yıl dolmamasına rağmen taraflar arasında geçimsizlik devam ediyor ise bu durumda delillendirmek şartı ile yine boşanma gerçekleşecektir.

Taraflar bizzat mahkemeye çıkmayacaklarsa anlaşmalı boşanma olmaz. Ancak yine taraflardan biri duruşmaya gemeyeceği makul karşılanır ve bu durumda kendisini bir avukat ile temsil ettirir ise yine boşanma gerçekleşecektir.

Tarafların maddi ve manevi tazminat, iştirak ve yoksulluk nafakası konularında ve küçük çocuk varsa velayeti ve görüş günleri gibi konularda ve elbette boşanmak konusunda anlaşmış olmaları gerekir.

 

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram