Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Arsa payı düzeltme davası – Gaziantep Barosu Avukatı Ali Tümbaş

Arsa payı düzeltimi mümkündür. Gayrimenkulün bulunduğu yerdeki Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açılmak durumundadır. Taşınmazdaki tüm bağımsız bölüm malikleri taraf olmalıdırlar ve ilk tesis tarihinde verilen arsa paylarının orantısız ve gerçek değeri yansıtmaması temel koşuldur. Sonradan değer kazanma halinde, dava ikame edilememektedir. Aslında arsa payı düzeltimi son zamanlarda çok önemli hale gelmiştir. Özellikle riskli yapı mevzuatı çerçevesinde yapılacak olan dönüşümlerde arsa payı üzerinden bağımsız bölümlerin alınacak olması, dava açılmasının önemini ortaya koymaktadır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram