Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

AVUSTURYA BOŞANMA TANIMA TENFİZ | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

Avusturya mahkemelerinde boşanan çiftler zaman kaybetmeksizin Türkiye’ de tanıma ve tenfiz davası açmalıdır. Konsolosluk yahut nüfus müdürlüğüne yapılan başvurularda yahut danışma için açılan telefonlarda dahi Avusturya da boşanma işlemi neticesinde Türkiye’ de tanıma tenfiz davası açılması gerektiği bilgisine ulaşılabileceği gibi teyit de edilebilir.

Öncelikle Avusturya mahkemesince verilen boşanma kararının ıslak imzalı aslını muhafaza etmelisiniz.

Avusturya’ da verilen boşanma kararının kesinleşme tarihini kararın aslına şerh düşürmelisiniz. Şerhin içeriği ‘’İşbu karar ….. tarihinden kesinleşmiştir.’’ İbaresini içermelidir.

Tanıma tenfiz davası için mahkeme kararının aslının arkasına ve kesinleşme şerhi ayrı bir belge ile verilmiş ise onun da arkasına apostille şerhi ekletilmelidir. Apostille şerhi Avusturya’ da kararı veren mahkemeden yahut mahkemenin belirteceği kurumdan temin edilebilir.

Karar aslı, kesinleşme şerhi, apostille şerhi tanıma tenfiz davası için mutlaka yeminli Türkçe tercüman tarafından tercüme edilmeli ve tercüme evrakının üzerine kaşe vurulmalıdır.

Yeminli Türkçe tercüme konsolosluk yahut notere onaylatılmalıdır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram