Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Banka Kredisi Zorunlu Masrafları – Bankadan istenemez | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

DAİREMİZİN YERLEŞİK İÇTİHATLARINDA DA VURGULANDIĞI ÜZERE, DAVALI BANKANIN TACİR OLUP, YAPTIĞI MASRAFLARI TÜKETİCİDEN İSTEME HAKKI BULUNDUĞU ANLAŞILMAKTA İSE DE, SOMUT UYUŞMAZLIĞIN TÜKETİCİ HUKUKUNDAN KAYNAKLANDIĞI DA GÖZETİLDİĞİNDE, BANKANIN ANCAK DAVAYA KONU KREDİNİN VERİLMESİ İÇİN ZORUNLU, MAKUL VE BELGELİ MASRAFLARI TÜKETİCİDEN İSTEYEBİLECEĞİNİN KABULÜ GEREKİR. MAHKEMECE, HER NE KADAR HER HANGİ BİR HİZMET KARŞILIĞI OLMAYAN KESİNTİNİN İADESİNİN GEREKTİĞİ GEREKÇESİYLE DAVANIN KABULÜNE KARAR VERİLDİĞİ BELİRTİLMİŞ İSE DE, MAHKEMEYE BANKACA SUNULAN BELGELERDE 134,38 TL BEDELLİ İPOTEK TESİS MAKBUZU İBRAZ EDİLDİĞİ GÖRÜLMEKTEDİR. İBRAZ EDİLEN BU MAKBUZ DİKKATE ALINARAK, BELGELENDİRİLMİŞ VE ZORUNLU MASRAF OLDUĞU İSPAT EDİLMİŞ İPOTEK TESİS İŞLEMİNE İLİŞKİN 134,38 TL BEDELİN DAVACIYA İADESİ USUL VE YASAYA AYKIRI OLUP BOZMA NEDENİDİR.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı No:139 Şehitkamil, Gaziantep

0532 167 09 13
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram