Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Açarken – Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

BOŞANMA DAVASI AÇARKEN YAPILMASI GEREKENLER ;

Öncelikle dava açmak isteyenlere tavsiyemiz, dava aşamasında ve dava sonrasında uğrayacağınız hak kayıplarını önlemek amacıyla mutlaka bir avukatın yardımına başvurmanız. Bu yardım yazılı olabileceği gibi sözlü olarak da istenebilir. Alınacak yardım neticesinde tüm taleplerinizi bir dilekçe haline getirip tarafların son 6 ay birlikte yaşadıkları yerdeki ya da taraflardan birinin ikametgahlarının bulunduğu yer Aile Mahkemesi’ne başvurulur.

Bu açıklamalar ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI İÇİN KISMEN GEÇERLİDİR. ZİRA TARAFLARIN ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI AÇMASI DURUMUNDA BELİRLEDİKLERİ HERHANGİ BİR YERDEKİ AİLE MAHKEMESİNE DE BAŞVURMALARI MÜMKÜNDÜR.

Bir diğer husus ise dava dilekçesinin içeriğidir. Bilinenin aksine sadece ‘boşanmak istiyorum’ demek boşanma davasında yeterli değildir. Öncelikle kusurlu eşin dava açma hakkı bulunmadığından mümkün mertebe bu evliliğin bitmesinde kusuru olmayan tarafın dava açması gerekmektedir. Tabi bu kusurun göreceli oluşu ve de kimse bir evlilikte kendini kusurlu görmeyeceği için, kusuru diğerine göre daha az olan taraf ta dava açabilmektedir. Ancak dava iddialardan oluşacağından illa ki bu iddiaların ispatı gerekecektir. 

Bunun için de ilk paragrafta belirttiğimiz gibi kişilerin delillerini toplama ve sunma hususunda mutlaka bir avukata danışmaları yararlarına olacaktır. 

Tabi ki şahıslar avukat tutmadan da davalarını açıp, yürütebilirler ancak karşılaştığımız pek çok davadan edindiğimiz tecrübe şudur ki; hukukta bir işlemin yapılması, dilekçelerin sunulması için kesin sürelerin kaçırılması halinde , yapılacak hiçbir şey kalmadığında, istenecek yardımın da bir faydası olmayacağıdır. 

Pek çok kişi dava açarken almadığı yardımı dava aşamasında talep ettiğinde , kaçırmış olduğu sürelerden kaynaklı olarak hak kaybına uğramaktadır.

———————

AVUKAT A TÜMBAŞ

Avukatlık / Danışmanlık

 Gaziantep Barosu

Aile Mahkemesi Davaları Avukatı

(Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma, Maddi ve Manevi Tazminat, Nafaka)

İletişim ve Randevu İçin:

https://www.alitumbas.av.tr/gaziantep-avukat-adres

 

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram