Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Otel Kayıtları – Aile Hukuku Avukatı

bosanma

Boşanma davalarında aldatma yani eşin sadakatsiz davranışları özel bir kanun maddesi ile düzenlenmiş ve hatta boşanma nedeni olarak ilk sırada sayılmıştır.

Türk Medeni Kanunu’nda boşanma nedenleri 161. maddede sayılmaya başlamıştır ve bu ilk madde eşin sadakat yükümüne aykırı davranması ile ilgilidir:

Boşanmada eşin aldattığı, sadakate aykırı davranışları çeşitli delillerle ispat edilebilir. Bunlar örneğin, tanık, telefon dökümleri, e-mailler, whatsapp konuşmaları, facebook, twitter, snapchat, instagram gibi sosyal medya yazışmaları olabileceği gibi fotoğraf, video, ses kaydı ve hatta boşanmada otel kayıtları dahi olabilir.

Boşanma davasının niteliğine göre, her türlü belge, fatura, kredi kartı ekstresi, bir kartvizit arkasına yazılmış yazı da delil olarak kabul edilmektedir.

Bu itibarla eşin kusurunu ispat etmek amacıyla boşanmada otel giriş-çıkış kayıtları, güvenlik kamera kayıtları, ödeme belgeleri, otelde karşılaşılan kişiler, çıkan olaylar hakkında tutulan tutanaklar, yer bildirimleri gibi her türlü delil boşanma davasında ispat aracı olarak kullanılabilir.

Ancak burada dikkat edilmesi gerekli olan husus, bu delillerin hukuka uygun biçimde elde edilmiş olmalarıdır.

Hukuka uygun olarak elde edilmemiş deliller, mahkemede geçerli olmaz, verilecek karar bu delile dayandırılamaz.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram