Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Sadakat yükümlülüğü – Gaziantep Avukat | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

🌟🌟SON UYGULAMAMIZ🌟

1- Boşanma davası AÇILDIKTAN SONRA sadakat yükümlülüğü (TMK m. 185/3) DEVAM EDER yani sona ermez.

2- Boşanma davası AÇILDIKTAN SONRA gerçekleşen sadakat yükümlülüğüne ilişkin vakıa ancak YENİ BİR DAVANIN konusu olabilir. (HMK m. 140 tahkikatın ön inceleme sonuç tutanağındaki vakıalara göre yapılacağını emreder)

3- Boşanma davası AÇILDIKTAN SONRA gerçekleşen sadakat yükümlülüğüne ilişkin vakıa O DAVADA dikkate alınamaz.

4- Boşanma davası AÇILDIKTAN SONRA gerçekleşen sadakat yükümlülüğüne ilişkin vakıa genel hükümlere göre Asliye Hukuk Mahkemesinde MANEVİ TAZMİNAT davası konusu yapılabilir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram