Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma Davasını Kim Açmalı I Dava Masrafları I Boşanma Avukatı

bosanma davasi

Boşanma davasının kadın veya erkekten hangisinin açtığının önemi yoktur. Kim daha az kusurlu ise onun açacağı boşanma davası boşanma ile sonuçlanacaktır. Kusur durumu gözetilerek boşanma davasının açılıp açılmayacağına karar vermek gerekir. 

Dolayısıyla erkek mi açmalı kadın mı açmalı şeklinde bir ayrım söz konusu değildir. Teknik olarak kimin dava açacağı önemli olmamakla beraber taktik olarak bazen diğer tarafın dava açmasını beklemek avantajlı olabilir. Bu da kişinin avukatı ile yapacağı görüşmede belirlenebilecektir. Her olay kendine göre farklılık arz edebilecektir. 

Dava masraflarını davayı kaybeden öder. Tarafların kendi avukatlarına verdikleri ücretleri karşı taraf ödemez. Davayı kaybeden, kendi avukatına ödediği ücretten başka karşı tarafın avukatına da ücret ödemek zorunda kalır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram