Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma Oranı ve Evlilik Yaşı I Boşanma Avukatı

bosanma avukati

Gaziantep Adliyesinde mevcut altı tane aile mahkemesin de boşanma davası açan eş sayısı yılda onbini geçmiş durumdadır. 

Boşanma Davalarının temeli önceleri geçimsizlikler oluşturuken şimdilerde sosyal medya (Facebook, Twitter ve Whatsapp gibi) etkili olmaktadır.

Taraflardan birinin sosyal medyada yaptığı paylaşım yada yazışmalar her ne kadar eşin sadakat yükümlülüğüne aykırı olamayacak seviye de olsa dahi diğer eş açısından bu durum aşırı kıskançlık ve netice de boşanma davasının açılmasının temelini oluşturabilmektedir.

İnsanların sosyal medya geçmişinin gün geçtikçe kökleşmesi diğer evlilik adayı kişi için eveleceği insanın tüm özelliklerini bu geçmiş paylaşımları, arkadaş listesi vd kriterler göre belirlemekte ve evliliğe karar vermede bu sanal ortamlar önem arz etmektedir.

Bu durum evlenme adayının zor karar vermesine ve netice olarak evlenme yaşının ileri gitmesinde ana unsur olmaktadır.

Avukat Ali Tümbaş

Gaziantep Barosu Avukatı

 

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram