Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Davayı Kim açar ise davayı kaybeder – BOŞANMAYLA İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN… | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

Davayı Kim açar ise davayı kaybeder – BOŞANMAYLA İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Davayı İlk Karşı Taraf Açsın

Boşanma davasını ilk kimin açtığı davanın esası bakımından önemli değil. Davayı açan taraf, boşanma isteğini mahkemeye iletir ve boşanma sebeplerini ispat etmek zorundadır. Diğer taraf da boşanma istiyorsa, bir karşı dava açarak kendi sebeplerini ispatlamalıdır. Bununla birlikte davanın sizin oturduğunuz yerde görülmesini istiyorsanız ilk açan siz olmalısınız.

İlk kim açarsa o haksız olur yanlış olup, haklılığını ispat eden davayı kazanacaktır. Kaldı ki Türk Medeni kanunu ancak kusursuz yada daha az kusurlu eşin dava açma hakkından bahsetmektedir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram