Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

FAZLA MESAİ ÜCRETİ AYLIK ÖDENİR | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

İşçiler alacakları ücretleri çalıştıktan sonra (yani ücretini aylık alıyorsa ay sonunda) hak ediyorlar. Ay sonunda hak edilmiş olan fazla mesai ücretini normal ücretle birlikte ödemelisiniz.

Normal koşullarda işçileriniz o ay kaç saat fazla mesai yaptıysa tek tek hesaplamanız ve ay sonunda bordroda ödediğiniz ücreti (istisnalar hariç) aynen SGK’ya bildirmeniz gerekiyor. İşçilerin fazla mesailerini hesaplamak için en sık kullanılan yöntem “puantaj cetveli” veya kartlı giriş-çıkış kaydı düzenleme yöntemleri…

Puantaj cetveli düzenleyerek her bir işçinizin aylık kaç saat fazla mesai yaptığının kaydını tutabiliyorsunuz. Zaten sipariş yetiştirmek için sık sık fazla mesai yapan pek çok şirket de böyle yapıyor.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram