Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Gaziantep Boşanma Avukatı

Gaziantep Boşanma Avukatı

Gaziantep Boşanma Avukatı ifadesi; Gaziantep ilinde yoğun bir şekilde boşanma davaları ile ilgilenen avukatları ifade etmektedir. Boşanma Avukatı, davanızı en iyi şekilde yönetmek için çalışan kişidir.

Evliliğin sona ermesi anlamına gelen boşanma davaları oldukça kapsamlı bir alandır.

Boşanma avukatı tabirinin altında birçok sorumluluk yatmaktadır. Avukatın boşanma davasının açılması ve takip edilmesi sürecindeki görev ve sorumluluklarının kaynağı Türk Medeni Kanunu’dur. Boşanma Avukatları Gaziantep Barosuna kayıtlı bir şekilde görev yaparlar.

Boşanma Avukatı; gerek eşler ve çocuklar gerekse toplum açısından önemli etkileri olan boşanma davasında yolunuzu aydınlatan kişidir. Boşanma davalarında kişilerin büyük bir mutlulukla kurdukları ve toplumun temel yapı taşlarından olan ailenin parçalanması söz konusudur. Bu çerçevede avukatınızın destek ve deneyimi elzemdir.

gaziantep boşanma avukatı anlaşmalı ve çekişmeli

Gaziantep’deki En İyi Boşanma Avukatı Arayışı

Boşanma davası söz konusu olduğunda en iyi boşanma avukatı aranır. “İyi bir boşanma avukatından” anlaşılması gereken avukatın iletişim becerilerinin ve hukuk bilgisinin yüksek olmasıdır. En iyi ve doğru Gaziantep boşanma avukatı davanız üzerine yoğunlaşıp emek harcayan kişidir. Avukatın davanızda başarı sağlayabilmesi için sahip olduğu deneyim önemlidir.

Gaziantep'de Boşanma Avukat Ücretleri

“Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır?” şeklinde sıkça karşılaştığımız bu soruyu da samimi bir şekilde ele alacağız. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki davanın zorluğuna ve karışıklığına göre dava ücretleri farklılık gösterir. Örneğin daha kolay ve hızlı bir prosedür olan anlaşmalı boşanma davasında avukat ücreti de daha az olur. Avukat hakkaniyete değer veren bir kişi olarak davada ne kadar emek sarf edecekse o oranda hizmet ücretini belirleyecektir.

2021 yılı için boşanma avukatının çekişmeli boşanma davalarında alabileceği asgari/minimum ücret ... TL‘dır. Anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık ücreti ise ... TL‘dır. . Özet olarak boşanma davasında avukatın hizmet bedeli olarak talep edeceğiz ücretler şu şekildedir:

Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti : (..)

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti : (..)

Şu hususa dikkat etmeniz gerekir; yargılama giderleri mahkeme tarafından talep edilen ve avukatlık ücretinin haricindeki bir masraftır. Şu yazımızı inceleyerek yargılama giderlerinin ne anlama geldiğini ve boşanma davasında talep edilecek harç ve giderlerin miktarını öğrenebilirsiniz.

Ekonomik gücü olmayan vatandaşlar “adli yardım” başvurusu yapabilirler. Adli yardım kişilerin ekonomik açıdan güçsüz olduklarını kanıtlayarak Gaziantep Barosundan ücretsiz avukat talep etmeleri sürecine verilen isimdir. Vatandaşlar adli yardıma başvuru için gerekli belgeleri şuradan öğrenebilirler veya direkt Gaziantep avukatlarına ait telefon numaralarından onlara ulaşabilirler. Yine de avukat tutmadan önce şu makalemizi okumanızı öneririz.

gaziantep anlaşmalı boşanma avukatı

Boşanma Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Boşanma davaları kanunda öngörülen belirli sebeplerin varlığı halinde evlilik birliğinin sona erdirilmesini ve ayrıca çeşitli tedbirlerin birlikte düzenlenmesini sağlama amacına dayalı bir dava türüdür. Boşanma dilekçesinde boşanma sebepleriniz ve talep ettiğiniz tedbirler avukatınız tarafından hazırlanır.

.Eşlerin Mal Rejimi,

.Tedbir Nafakası,

.Ortak konutun eşe tahsisi,

.Evlilik İçerisinde Elde Edilen Mallara Katkı payı,

.Çocuğun Velayeti,

.Ortak hayatın yeniden kurulamaması,

.Affetmenin gerçekleşmesi,

.Eşin malları üzerinde tedbir uygulanması,

.Mal rejiminin tasfiyesi,

.Yabancı uyrukluların boşanma süreci,

.Boşanma davasına karşı dava açmak,

.Sosyal inceleme raporu,

.Şiddet mağduru eş lehine koruma kararı alınması,

.Boşanma neticesinde mal rejiminin tasfiyesi,

.Bilirkişi raporuna itiraz,

.Soruşturma,

.Boşanma kararının istinafa götürülmesi,

.Boşanma davasında tedbir nafakası bağlanması,

.Hukuka aykırı kararın düzeltilmesi,

.Ortak konutu boşanma sürecinde hangi eşin kullanacağı,

.Boşanma kararını temyiz etme,

.Boşanma davasında adli yardımdan faydalanma,

.Boşanma davası sürecinde tahkikat,

.Boşanma davasındaki tanık beyanlarına karşı beyan,

.Babanın çocuğu görmesi(kişisel görüş),

.Dava süresince geçici velayet,

.Yardım nafakası,

.Mehir senedi,

.Nafakanın kaldırılması,

.Ayrılık kararı alınması,

.Fiziksel şiddete dayalı boşanma davası açılması,

.Açılan boşanma davasının reddedilmesi talebi,

Yukarıda görüleceği üzere gaziantep’de en iyi boşanma avukatının görev ve sorumlulukları çok fazladır. İyi bir boşanma avukatı; boşanma davasında sunabileceği delilleri iyi bilen ve bu deliller ile hızlı bir sonuç alan avukattır. Dava süreçlerinin başarı ile sonuçlandırılması ve sonuca ulaşılması için deneyim son derece gerekli olduğu gibi deneyimden de mühim olan husus avukatınızın sizin davanız üzerine odaklanması ve gerekli tüm süreçleri ve işlemleri yapmasıdır.

Gaziantep Aile Mahkemeleri özelinde en çok açılan davaların başında “boşanma” davaları gelmektedir. Bu süreçte yerleşik yargıtay kararları ve kanununa aykırı yapacağınız usule ve esasa aykırı bir hareket ile büyük hak kayıpları yaşayabilirsiniz, bu konuda son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

Boşanma Davası Sürecinde Avukat Desteğinin Önemi

Boşanma süreci taraflar için sancılı bir süreçtir. Özellikle virüs salgının tüm dünyayı etkisi altına aldığı bu günlerde bir yandan adliye işlemleri ile meşgul olmak eşler için büyük bir meşguliyet yaratabilmektedir.

Eşler çoğu zaman Gaziantep’de ücretsiz avukat danışma desteği ararlar. Boşanma avukatı Gaziantep aile mahkemesinde açacağı davayı boşanma dilekçesi ile başlatır. Aile hukukundan kaynaklı boşanma-davası sürecinde avukatınız gerek ruhsal gerek ekonomik açıdan size en yüksek faydayı sağlamak amacı ile emek harcar. Boşanma davası sürecini deneyimli ve iletişim becerileri sağlam bir avukat ile yönetmeniz tavsiye edilir. Zira boşanma davası yıpratıcı bir süreçtir ve eşler, çocuklar ve toplum açısından önemli etkileri vardır.

Evliliğin sevgi birlikteliği olduğu, ailenin sıcak ve koruyucu bir yuva özlemini giderdiği aşikardır. Ancak temelinden sarsılmış durumda olan bir evliliği devam ettirme çabası da bir o kadar yıpratıcıdır. Boşanma konulu davalarda sona eren sadece evlilik değildir; malvarlığı paylaşımı, tazminat, nafaka, velayet gibi hususlar gündeme gelecektir.

Sonuç olarak; bu yazımızda sizler için Gaziantep'de sunulan aile hukuku ve boşanma avukatlığı hizmeti hakkında bilgiler sunduk. Gaziantep'de faaliyet gösteren avukat  uzman aile hukuku ve gazıantep boşanma avukatı hizmeti sunmaktadır. Aile hukuku avukatı, boşanma avukatı ile ilgili aklınıza takılan sorularınız için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.


 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
0 0 votes
Makale Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Button envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba,
Hukuki sorularınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram