Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

idare Hakları ihlal Edilenlerin Tazminat (Tam Yargı I Avukat Gaziantep

idare Anlamında Hakları ihlal Edilenlerin Açacağı Tazminat (Tam Yargı) Davası I Avukat Ali TÜMBAŞ(Gaziantep Barosu Avukatı)

tazminat

İdare tarafından tesis edilen bir idari işleme karşı yalnızca iptal davası açılması durumunda idare mahkemelerinde verilen iptal kararları sonrasında İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 11. ve 12. maddelerine dayalı olarak “hakları ihlal edilenlerce” tam yargı davası(tazminat davası) yine idare mahkemelerinde açılabilir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram