Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

İş Kazası ve Gaziantep Uygulaması | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

İş kazası sonucu açılacak davada önemli bir aşamayı da maddi ve manevi tazminat oluşturmaktadır.Tazminat; işçi ve işverenin kusur oranı, maluliyet oranı, sigorta tarafından bağlanan gelirlere göre değişiklik gösterir.Maddi zarar açısından bakıldığı zaman; maddi zararın büyük bir kısmı SSK tarafından işçiye ödenir ve peşin sermaye değeri oranında işverene rücuda bulunulur.Bu yüzden maddi tazminat davasının miktarının çok yüksek tutulmasına gerek yoktur.Manevi tazminat bu gibi iş kazaları sonucu açılacak davalarda önemlidir.Manevi tazminat davası bölünebilir nitelikte olmadığı için kısmi dava açmak yerinde olmayacaktır ve talep edilmesi gereken miktarın belirlenmesi güç olduğu için miktarının mümkün olduğunca yüksek tutulması gerekecektir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram