Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

İşe İade Davası Açma Süresi Ne Zaman Başlar ? | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

İş sözleşmesi sebepsiz feshedilen veya sebep gösterildiği halde bu sebebin geçerli bir sebep olmadığı hallerde işçi, işe iade davası açacaktır. İşçi, işe iade davasını açarken kanunun vermiş olduğu sürelere uymak zorundadır. Bu süre de yukarıda belirttiğimiz üzere bir aydır. Bir aylık süre içerisinde işe iade davası açılmalı ve İş Kanunu’nun 20. Maddesi gereği iş sözleşmesinin usülüne aykırı olarak feshedildiği iddia edilmelidir.

İşe iade davası açacak olan işçi, iş sözleşmesinin feshedildiğine dair bildirimin kendisine tebliğinden itibaren bir ay içerisinde açacaktır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram