Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

İsim Değişikliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

İsim Değişikliği tahmin edilenin aksine toplumda sıklıkla yapılan bir işlemdir. Kişilerin isimleri doğduklarında nüfusa kayıt edilirken aile bireyleri tarafından konulur. Bu durum her zaman kişinin ismiyle kendisini özleştirememesine ya da isminden farklı bir şekilde rahatsız olmasına neden olabilmektedir. İsim Değişikliği yapmak isteyen kişiler açısından medeni kanuna göre isim değişikliği davası açılması gerekir. Her ne kadar yeni iç güvenlik yasası bir dilekçe ile isim değiştirilebileceği bilgisi verse de bu ancak nüfusa kayıt esnasında yazım yanlışı olan isimler için geçerli olacaktır.İsim değiştirmek isteyen kişiler yine 4721 sayılı Medeni Kanunun 27. maddesine göre isim değişikliği davası açmak durumundadırlar.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram