Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

İstinaf süresi ne kadardır ?

istinaf suresi ne kadardir ?

İstinaf süresi ne kadardır ?

Bir üst mahkemeye gitme olarak bilinen ve ikinci bir karara daha olanak sağlayan istinaf mahkemeleri ne kadar sürer?

İstinaf mahkemelerinin ne kadar süreceğini öğrenmeden önce ilk olarak bilinmesi gereken terimler mevcut. Birinci derece mahkemeler tarafından alınmış kararların hukuki ve olay yönlerinden üst mahkemelerce denetlenmesine verilen isim olarak karşımıza çıkan istinaf mahkemeleri, ilk derece mahkemelerin verdiği karardan ziyade ikinci bir karar daha verilmesine olanak sağlayabiliyor. Son çıkan kararın baz alındığı istinaf mahkemeleri her olay ve dava açısından farklılık gösteren zaman aralıklarında sonuçlanıyor.

Belirttiğimiz gibi net şu kadar günde istinaf mahkemelerince sonuç alınır diye bir kavram olmasa da geçtiğimiz dönemlerde genellikle 10 – 20 gün aralığında çıkan kararlar artık 2 ile 4 ay arasında çıkıyor.

Daha fazla bilgi için doğrudan 05325740383 numaralı telefondan veya diğer iletişim yollarından irtibata geçebilirsiniz.

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Button envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba,
Hukuki sorularınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram