Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

İşverenin İş Akitlerinin Feshinde Ayrımcılık Yapması | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

İşveren İş Kanununun 5. Maddesinde hüküm altına alınan eşit işlem borcuna aykırı olarak işçileri arasında ayrım yapamaz.

Eşit işlem borcuna aykırı olarak işveren tarafından yapılan fesih hakkın kötüye kullanımı niteliğindedir.

İşveren işyeri kuralını ihlal eden bir işçiye uyarı vermişse başka bir işçinin iş akdini aynı sebeple kural olarak feshedemez. Ancak işçilerin işyerindeki sicillerine göre farklı davranışta bulunulabilme hakkı saklıdır.

Yargıtay 7. Hukuk Dairesi’ nin 2015/35713 E. 2016/2659 K. sayılı ve 11.02.2016 tarihli kararı

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram