Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

İşyeri Ücretsiz İzin Kullanılması | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

İşverenlerin ekonomik sıkıntıda olduğu dönemlerde ücretsiz izin uygulaması ile iş sözleşmesini askıya alması sıklıkla görülen bir uygulamadır. İşverenlerin ekonomik sıkıntıda olduğu dönemlerde ücretsiz izin uygulaması ile iş sözleşmesini askıya alması hukuken mümkün değildir. Sadece mevsimlik işçilerin iş akitleri askıya alınabilir. Bunun dışında işçinin ücretsiz izin uygulaması ile iş sözleşmesini askıya almak mümkün değildir. İşçinin rızası olmadan işveren tek taraflı olarak ücretsiz izin uygulamasına gidemez.

İşverenin bu yöndeki uygulaması işçinin iş akdinin feshi mahiyetindedir. Bu halde işverenin tek taraflı ücretsiz izin uygulamasına gitme tarihinde işçinin iş akdinin feshedildiği Mahkeme kararları ile kabul edilmektedir. Bu halde işveren belirli süreli iş sözleşmesiyle çalıştırdığı  işçisine ihbar tazminatı ödemek zorunda kalacaktır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram