Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Kalp Krizi, İntihar İş Kazası sayılabilir mi?

kalp kirizi

Kalp Krizi, İntihar İş Kazası sayılabilir mi ?

Yargıtay Hukuk Genel Kurulun 2004/21-529 E. , 2004/527 K sayılı kararına ve yeni tarihli Yargıtay kararlarına bakıldığında iş yerinde sigortalı tarafından geçirilen kalp krizi vakasının iş kazası olarak kabul edildiği görülecektir. Burada kalp krizinin işin görüldüğü sırada veya iş sebebiyle olmasına da gerek yoktur. İşveren veya iş arkadaşları ile tartışan sigortalının kalp krizi geçirmesi dahi iş kazası olarak sayılmaktadır.

İş yerinde intihar etmek Yargıtayın yerleşik kararlarında görüleceği üzere iş kazasıdır. Burada intiharın hangi saikle yapıldığı da önem arzetmez. Önemli olan intiharın sigortalı tarafından işyerinde gerçekleştirmesidir. Ancak bu durumda olayla iş ve işveren arasında nedensellik bağı bulunamayacağı için işveren sorumlu tutulamaz.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram