Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

MAĞDURENİN YAŞINI BİLMİYORDUM DEMEK SANIĞI, CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNDAN… | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

MAĞDURENİN YAŞINI BİLMİYORDUM DEMEK SANIĞI, CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNDAN KURTARMAZ

cinsel iliski

MAĞDURENİN YAŞINI BİLMİYORDUM DEMEK SANIĞI, CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNDAN KURTARMAZ!

Somut olayda, sanığın ‘’ben onun 15 yaşından büyük olduğunu sanıyordum, rıza ile ilişkiye girdik,yaşını bilmiyordum’’demesi ve bu yönde savunma yapması hayatın olağan akışına aykırıdır.

Sanık ve mağdurenin uzun süredir arkadaş oldukları göz önüne alınırsa, YAŞINI BİLMİYORDUM SAVUNMASI sanığın ‘’çocuğun cinsel istismarı’’ suçundan ceza almasını engellemeyecektir.

Şöyle ki sanığın MAĞDURENİN YAŞI KONUSUNDA ESASLI HATAYA DÜŞMESİNİN OLAĞAN GÖRÜLMESİ HALİNDE, TCK.m.30’DAN YARARLANACAK, KASTEN BU SUÇU İŞLEDİĞİNE KANAAT GETİRİLMEYECEK VE BU SUÇUN TAKSİRLE İŞLENMESİ DE KANUNDA CEZALANDIRILMADIĞINDAN 5271 SAYILI CMK’nın 223/2 gereğince beraatına karar verilmesi gerekecektir. Bu sebeple, sanığın savunması yerinde görülmemiş ve sanık ile mağdure uzun süredir arkadaş olduklarından ve aileler de tanıştığından sanığın bu savunmasına itibar edilmemiş ve sanık cinsel istismar suçundan cezalandırılması hukuka uygun bir karar olmuştur. Yerel mahkeme kararı doğru ve isabetli bir karar vermiştir. Burada TCK.M.30’un uygulanma alanı mevcut değildir. Sanık nitelikli cinsel istismar suçundan TCK.M.103/2 gereği 6 yıl 8 ay ceza almıştır.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı No:139 Şehitkamil, Gaziantep

0532 167 09 13
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram