Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Meslek Hastalığı Nedeniyle İşgöremezlik, Maddi Manevi Tazminat Davası,… | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

Meslek Hastalığı Nedeniyle İşgöremezlik, Maddi Manevi Tazminat Davası, Zamanaşımı

Meslek hastalığı sonucu sürekli işgöremez hale gelen sigortalı işçi maddi ve manevi zarar görmüş ise, bu zararlar için tazminat talep edilebilir.

Böylesi bir davada işverenin kusuru iş akdine aykırı davranışından doğmaktadır.

Hizmet akdi ile çalışırken, işverenin gerekli önlemleri almaması nedeniyle meydana gelen maddi ve manevi zararlara uygulanacak zamanaşımı süresi 10 yıldır.

10 yıllık zamanaşımının yasal dayanağı 818 sayılı Borçlar Kanunu’nun 125. maddesi ve 6098 sayılı Borçlar Kanunu’nun 146. maddesine göre 10 yıldır

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram