Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Satın Alınan Dairenin ayıplı olması – sözleşmeden farklı ürün…

Satın Alınan Dairenin ayıplı olması – sözleşmeden farklı ürün verilmesi

satin alinan evin ayipli olmasi gaziantep avukat

Satın Alınan Dairenin ayıplı olması

T.C.

YARGITAY

13. HUKUK DAİRESİ

Esas No. 2014/18179

Karar No. 2015/6816

Tarihi 05.03.2015

DAVAYA KONU DAİRENİN SATIN ALINDIĞI TARİH GÖZETİLEREK, SATIŞ BEDELİNDEN İNDİRİLMESİ GEREKEN MİKTARIN BU METODA GÖRE BELİRLENMESİ VE SONUCUNA GÖRE KARAR VERİLMESİ GEREKLİDİR. O HALDE MAHKEMECE BİLİRKİŞİ KURULUNDAN EK RAPOR ALINMAK SURETİYLE, SATIŞ TARİHİ İTİBARİYLE DAİRENİN AYIPSIZ RAYİÇ DEĞERİ İLE, AYIPLI RAYİÇ DEĞERİ AYRI AYRI BELİRLENMELİ, BELİRLENECEK BU MİKTARLAR BİRBİRİNE ORANLANMALI, TESPİT EDİLECEK BU ORAN DA TARAFLAR ARASINDA GERÇEK SATIŞ BEDELİNE UYGULANARAK, SATIŞ BEDELİNDEN İNDİRİLMESİ GEREKEN MİKTAR BU ŞEKİLDE BELİRLENMELİ, DAVACI TALEBİYLE TARAFLARIN KAZANILMIŞ HAKLARI DA GÖZETİLEREK BİR KARAR VERİLMELİDİR. AÇIKLANAN HUSUS GÖZARDI EDİLEREK, YAZILI ŞEKİLDE HÜKÜM KURULMUŞ OLMASI, USUL VE YASAYA AYKIRI OLUP, BOZMAYI GEREKTİRİR

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram