Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Soyadı Nasıl Değiştirilir? | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

Sıklıkla soyadı değiştirme davalarında konu olan soyadı değiştirme nedenleri vardır. Fakat burada hakimler öne sürülen soyadı değiştirme nedenini incelerken, davayı açan kişinin sosyo ekonomik yapılarını da göz önünde bulundurur. Yani soyadımı nasıl değiştiririm diyen kişilerin mesleki kariyerleri, aile yaşantıları, eğitim durumları gibi unsurları göz önünde bulundururlar. Örneğin soyadımı nasıl değiştiririm diyen bireyler açısından ailesiyle arasının kötü olması geçerli bir neden değildir. Hakimler de bu şekilde bir durumun olup olmadığını araştırmaktadır.

Soyadımı nasıl değiştiririm diyen kişilerin, soyadı değiştirme davası açmaları gereken yetkili mahkeme Asliye Hukuk Mahkemesidir. Bireyler resmi ikamet adreslerinin bulunduğu yerdeki Aile Hukuk Mahkemesine, dava dilekçeleri ile birlikte başvuru yapabilirler.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram