Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Taşeron işçi (Güvenlik Görevlisi) Kıdem Tazminatı I İşçi Avukatı

kursat turizm

Kıdem tazminatı alabilmek için gerekli şartlar İş Kanunu içerisinde belirtilmiş olup, taşeron işçi kıdem tazminatı açısından da aynı şartlar geçerlidir. Taşeron işçi kıdem tazminatı alabilir mi diye merak edenler açısından işverenin haksız nedenle iş akdini sonlandırması ya da işçinin haklı nedenle işten ayrılması durumunda taşeron işçi kıdem tazminatı alabilmektedir. Saydığımız bu iki durumun varlığında taşeron işçi geçmişe dönük tüm alacaklarını ve biriken kıdemini işverenden talep edebilmektedir. Burada alt işveren tarafından çalıştırılan taşeron işçinin kıdem tazminatı alacağında sorumluluk alt işverenle birlikte asıl işverende de olmaktadır.

Kıdem tazminatı almaya hak kazanmak için öncelikle taşeron işçinin 1 yıllık çalışma süresini doldurması gerekir. Bunun yanı sıra taşeron işveren tarafından taşeron işçinin iş sözleşmesi “iyi niyet ve ahlak kurallarına aykırılık” nedenleri dışında bir nedenle feshedilmiş olmalıdır

Güvenlik Görevlisi Kürşat Özel Güvenlik

.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram