Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Temel Liselerin Kapatılması Nedeniyle İş Akdi Sona Eren Öğretmenlerin Tazminat Hakkı

Temel Liselerin Kapatılması Nedeniyle İş Akdi Sona Eren Öğretmenlerin Tazminat Hakkı

Temel Liselerin Kapatilmasi Nedeniyle is Akdi Sona Eren ogretmenlerin Tazminat Hakki

Temel Liselerin Kapatılması Nedeniyle İş Akdi Sona Eren Öğretmenlerin Tazminat Hakkı

Temel liselerin kanuni zorunluluk sebebiyle kapatılması nedeniyle iş akdi feshedilen öğretmenlerin ve bu liselerdeki diğer çalışanların kıdem tazminatı hakları mevcuttur. İşveren bakımından söz konusu fesih geçerli nedenle fesih olsa da bu durum çalışanlara tazminat ödemesi yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmayacaktır. İş akdi bu sebeple feshedilen çalışanların işe iade davası açması mümkün değildir ancak tazminatları çalıştıkları tüm donem hesap edilerek işveren tarafından ödenmek zorundadır. Bu anlamda hakkınızı arayınız gerekirse hukuki yardım alınız.

Son olarak temel liseler kanuni bir zorunluluk nedeniyle kapatıldığı için öğretmenlerin  sözleşmeleri gereği kalan çalışma süresine yönelik  bakiye ücret talep etme hakları olmayacağı kanaatindeyiz.

Daha fazla bilgi için doğrudan 05325740383 numaralı telefondan veya diğer iletişim yollarından irtibata geçebilirsiniz.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı No:139 Şehitkamil, Gaziantep

0532 167 09 13
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram