Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

THH Hakem Heyeti Banka Kredi Masrafı iadesi ve Dava süreci | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

Banka kredisi dosya masrafı iadesi ile ilgili kısaca bilgilendirme yapmak gerekirse son zamanlarda basında sıkça dönen haberlerden biri de Bankaların aldığı haksız bedellerin son on yıl içinde geri ödeyecekleridir. Malesef ki bu o kadar da kolay olmayıp, bankalar yargı kararlarına rağmen dava açmadan bu bedelleri ödememektedir. Bu konuda Tüketici Mahkemelerinde açacağınız davalar harca tabi olmayıp gider avansını mahkeme veznesine yatırıldığında davayı açabilirsiniz. Yatırılan bu bedeller dava sonunda kazanılması halinde bankadan geri alınmaktadır. Bir çok avukatta mağdur durumdaki tüketiciler için bu davaları ücretsiz takip etmekte, vekalet ücretini bankadan almaktadır. Son görüşmeler ile Gider Avansları gibi tüm masrafların da alınmaması konusunda ilerleme kaydedildiği taktirde artık hiçbir ücret ödemeden bu davalar açılabilecektir. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararlarını ödemeyen bankalara karşı da icra takibi yapılması gerekmektedir. Hangi ilde olursanız olun bu kararlar ilam hükmünde olduğundan başka ilde bir avukata vekalet verdiğinizde de bunların icra takibi yapılabilmektedir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram