Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Trafik Kazalarından Kaynaklı Davalarda Görevli Mahkeme Sorunu!

Trafik Kazalarından Kaynaklı Davalarda Görevli Mahkeme Sorunu!

trafik kazalari

Trafik Kazalarından kaynaklı davalarda Yargıtay 17.Hukuk dairesi uzunca bir dönem durumu Haksız Fiilden kaynaklanması sebebi ile Asliye Hukuk Mahkemelerinin Görev Alnına girer görüşü son iki yıldır Asliye Ticaret Mahkemesi olarak değiştirmişti ve bu da davaların yığılmasına ve kargaşaya yol açsa da son zamanlarda Asliye Ticaret Mahkemelerinde davalar görüldü ancak bizzat kendi davamızda verilen karar ile bu görüş yine eskiye dönmüş ve dosyamız Görev yönünden bozularak iade edilmiş ve yine Asliye Hukuk Mahkemelerinin görevli olduğu yönünden 23.03.2016 tarihinde karar vermiştir.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram