Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Trafik Kazası – Tazminatları | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

trafik kazasi tazminat

Trafik Kazası – Tazminatları ile ilgili Merak ettiğiniz Sorular:

Kimler Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Alabilirler?

Vefat edenin yakınları ve özellikle ölenin sürekli olarak fiilen ekonomik yardımda bulunduğu,baktığı eşi, çocukları,ana ve babası,kardeşleri ve diğer yakınlarıdır.

Desteğin ( Vefat Edenin ) İş Görebilirlik Süresi

Desteğin ihtimali yaşam süresi sonuna kadar desteğini devam ettirmesi mümkün değildir. Destek iş görebilir çağına kadar bu desteğini sürdürebilir. Bu nedenle sürenin başlangıcı ve sonucunun prensipler dahilinde belirlenme zorunluluğu vardır. Destek iş görebilir hale geldikten sonra hak sahibine yardımda bulunabilir.

Çocuklar için Destekten Yoksun Kalma Hakkını Alabilecekleri Yaş Kaçtır?

Hak sahibi erkek çocuklar 18 yaş ikmaline kadar, hak sahibi kız çocuklar 22 yaşına kadar destekten yararlanacaklardır. Şayet hak sahibi erkek çocuklar 18 yaşını ikmal etmiş olsalar bile orta öğrenimlerine devam etmekte iseler,bu taktirde destekten yararlanma süreleri 20 yaş,erkek çocukların yüksek öğrenimlerine devam etmeleri halinde ise destekten yoksun kalma 25 yaş ikmaline kadar olur Kız çocuklar içinde bu genel hükümler geçerlidir.

Trafik Kazalarında Manevi Tazminatı Kimler Alabilir?

Vefat edenin anne,baba,eş ve çocukları gibi 1. derecede yakınları ve nikahsız eşi,nişanlısı manevi tazminat talep etme hakkına sahiplerdir.

———————

AVUKAT A TÜMBAŞ

Avukatlık / Danışmanlık

 Gaziantep Barosu

Trafik Kazası Davaları Avukatı

(Destekten Yoksun Kalma Tazminatı, Maluliyet Tazminatı, Maddi ve ManeviTazminat davaları)

İletişim ve Randevuİçin:

https://www.alitumbas.av.tr/gaziantep-avukat-adres

 

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.
Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı No:139 Şehitkamil, Gaziantep

0532 167 09 13
© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
envelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram