Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

UYUŞTURUCU MADDE KULLANMAK VE TİCARETİ SUÇU | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

uyusturucu madde ticareti

UYUŞTURUCU MADDE KULLANMAK VE TİCARETİ SUÇU:

Uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya kullanmak TCK 191. Maddesi uyarınca suç olarak tanımlanmış olup, cezası 2 yıldan beş yıla kadar hapis cezasıdır. Ancak, kanun koyucu, bu suçu işleyen failin topluma yeniden kazandırılması için hapis cezasına alternatif olarak sanığa bir şans daha vermiştir. Buna göre, sanığa verilecek hapis cezasının 5 yıl süre ertelenmesine karar verilebilecektir. Ancak, bu erteleme süresi içerisinde sanığa 1 yıl süre ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanacaktır. Yani, sanık bulunduğu yerdeki denetimli Serbestlik bürosuna gidecek ve orada kendisine bir program uygulanacaktır. Sanığın belirlenen bu programa aksatmadan devam etmesi halinde hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilecektir. Ancak, bu denetimli serbestlik süresi içerisinde hem programa uymaz yada tekrar kullanmak için uyuşturucu madde satın alması veya kabul etmesi yada kullanması halinde hakkında yeniden dava açılacak olup, sanık hakkında bir daha erteleme kararı verilemeyecektir.

———————

AVUKAT A TÜMBAŞ

Avukatlık / Danışmanlık

 Gaziantep Barosu

Ceza Davaları Avukatı

(Ağır Ceza, Asliye Ceza, Sulh Ceza, Soruşturma, İstinaf ve Temyiz)

İletişim İçin:

https://www.alitumbas.av.tr/gaziantep-avukat-adres

 

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram