Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Uzman avukat olur mu? | Gaziantep Avukat Ali Tümbaş

gaziantep uzman avukat

AVUKATLIK BİR UZMANLIK İŞİ MİDİR ? UZMAN AVUKAT VAR MIDIR ?

BİR AVUKAT ŞU KONUNUN UZMANIYIM DİYEBİLİR Mİ ? İŞ GÖRÜŞMESİ ANISI…

Kesin cevap şudur , avukatlık yasasına göre avukat zamanının ve bilgisinin eriştiği işi kabul eder . İşte dikkat edilmesi gereken budur . Eğer avukat zamanının yeteceğine bilgisinin o konuda yeterli olduğuna , araştıracağına inanıyorsa arzuladığı her konuda uyuşmazlık kabul edebilir . Hukuk Fakültesinde her sene ortalama dört yada beş hukuk disiplini okutulur , her lisans öğrencisi ceza hukuku , özel hukuk , kamu hukuku , hukuk başlangıcı , anayasa , borçlar , ceza , usul hukuku derslerini , icra ve iflas hukuku derslerini alır .Bunlardan birini almamak demek zaten çok büyük eksiklik olur hukuk bir bütündür . Elbetteki eğer müvekkil kitlesi sadece bir alanda ise o alanda dava almak daha verimli olabilir ama körleştirirde , yeknesaklaştırırda , ne iş ve/veya müvekkil seçen bir avukatın nede zamanının ve bilgisinin eriştiğini alan avukatın diğerine üstünlüğü yoktur . Yanında avukat çalıştıranında çalıştırmayanında stajyeri olanında olmayanında , tabelası küçük olanında büyük olanında , yasak olduğu halde halen antetlerine “attorney at law” yada “lawyer” ya da “Law Office”ibarelerini koyanlarında birbirinden farkı yoktur . Gerçek avukatlık kimsenin göremediği sadece kağıtlara , konuşmalara ve yargı organları karşısında gösterilen bilgelikte ve dirayette saklıdır . Bu nedenle şu konuda uzmanım örneğin sözleşme hukuku avukatlığını iyi yaparım diyen bir avukata şunu sorun: Neden tabelanızda yada ofis kapınızda yada antetinizde sözleşme hukuku avukatı yazmıyor , böyle bir dal var mı , bir avukat sadece bunun uzmanı olabilir mi , ona bu ünvanı kim vermiştir , bunları söylemesi bir disiplin cezası gerektirir mi bunları kendisine lütfen sorun ve çekinmeyin kendisine SÖZLEŞME HUKUKU UZMANIYIM FALANCA KONUNUN UZMANIYIM DİYEN AVUKATI BAROYA BİLDİRİN . Aynı zamanda kendisine falanca hukuk uzmanı diyen avukata şunuda sorun neden boşanma davası yada icra takibi aldığını yada icra takibi almıyorum diyen bir avukata şunu sorun mahkemenin hükmettiği kararı nasıl icra ediyor ?

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Yorumlarınız bizim için önemlidir. Soru sormaktan veya yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Konu ile ilgili merak ettiğiniz detaylarla ilgili avukatlarımız sizlere dönüş yapacaktır.

Gaziantep Avukatlık Ofisimizde, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, iş Davası Avukatı, İdari Dava Avukatı olarak faaliyetlerinin yanında Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Ofisimiz Gaziantep dışında, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa'da da dava takibi yapmaktadır.

© Copyright 2004-2021 
Avukat Ali Tümbaş - Her hakkı saklıdır.
Call Now Buttonenvelopephone-handsetmap-marker
Whatsapp
Avukata Soru Sor
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için makul bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram